Požár sklepního prostoru rod.domu v obci Míčov

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim
Dne 26. listopadu v 15.19 hodin zasahovali profesionální hasiči ze Seče u požáru kotelny v rodinném domku v Míčově-Sušici u Heřmanova Městce. Operační důstojník na místo vyslal i dobrovolné jednotky hasičů z Prachovic, Načešic, Heřmanova Městce, Třemošnice a místní jednotku Míčov-Sušice. Otec majitele domku přikládal do kotle ústředního topení, došlo k vylétnutí žhavých jisker do novin,dřeva a dalšího hořlavého materiálu v těsné blízkosti kotle. Nejprve si toho nevšiml, z kotelny odešel a po návratu zjistil, že v kotelně hoří. Sám se pak snažil požár hasit a přitom utrpěl popáleninu pravé ruky a nadýchal se zplodin hoření. Byl ošetřen zdravotníky ze záchranné služby a převezen do nemocnice v Chrudimi na pozorování. Škoda na zařízení kotelny byla majitelem odhadnuta na 10 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty rodinném domě ve výši 2,5 milionu korun. Požár byl zlikvidován v 16.12 hodin.

Text a foto použito od HZS Pardubického kraje