Požár rodinného domu v Podhořanech u Ronova

Dne 21. března 2009 ve 3.54 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár rodinného domu v Podhořanech u Ronova. Na místo byly povolány profesionální jednotky hasičů ze Seče, Chrudimi, Pardubic i jednotka ze sousedního kraje, ze stanice v Čáslavi. Dále byly povolány jednotky dobrovolných hasičů ze Seče, Prachovic, Načešic, Lipovce, Třemošnice a Ronova nad Doubravou. Při příjezdu první jednotky na místo byla již celá střecha staršího rodinného domku v plamenech. Požár zasáhl zejména střechu a kouřem a sazemi byly zasaženy ostatní prostory objektu. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči museli při likvidaci požáru používat dýchací přístroje. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 5.21 hodin. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele hasičů netěsnost komínového tělesa. Hasiči rozebírali ohořelé konstrukce ještě celé sobotní dopoledne zásah byl ukončen okolo 13 hodiny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.

Zdroj článku HZS Pardubického kraje