Požár chaty v obci Kraskov 29.2.2012

Ve středu 29. února 2012 v 21,22 hod. byl na krajské operační a informační středisko pardubických hasičů nahlášen požár rekreačního objektu v chatové osadě k Pekelskému rybníku. Na místo události vyjely jednotky hasičů profesionálních ze stanice Seč a dobrovolných z Třemošnice, Prachovic a Seče. Později byla k zajištění lokalizace přizvána s termokamerou jednotka z centrální požární stanice Pardubice.

Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o požár chaty, kde minimálně jednu místnost už zcela zachvátily plameny. Jednotky zahájily hašení vysokotlakým proudem i několika proudy typu C. Protože hasiči neměli informace o tom, zda se v hořícím objektu nenacházejí osoby, které by oheň ohrožoval na životě, byli nuceni do chaty násilně vniknout. Poté provedli průzkum, ale v domku nikoho nenašli. Po necelých dvou hodinách od nahlášení požáru byl oheň zlikvidován a jednotky se postupně vrátily na své základny. Na místě události zůstala pouze JSDHO Třemošnice, která na požářiště do rána dohlížela.

Podle vyjádření vyšetřovatele příčin vzniku požáru byl objekt úmyslně zapálen neznámou osobou. Škoda vzniklá požárem po částečném upřesnění činí 1,5 milionů korun. Došlo ke zničení nebo poškození celé stavební části mimo sklepních prostor a garáže. Současně s tím došlo ke zničení nebo poškození vybavení chaty hořením nebo zplodinami hoření.

Na místě zasahovala také Policie ČR.

Zdroj HZS Pardubického kraje